Δευτέρα 25 Ιουλίου 2011

Β' Εθνική: Ολα ανοιχτά στη μάχη της ανόδου

«Ζωντανή» στη διεκδίκηση της ανόδου στη Σούπερ Λίγκας παρέμεινε η Δόξα Δράμας η οποία σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Β’ Εθνικής στο Δημοτικό Στάδιο Καλλιθέας κατάφερε να ισοφαρίσει (3-3) στις καθυστερήσεις τον πρωτοπόρο ΟΦΗ.

Η ομάδα της Δράμας άνοιξε το σκορ στο 14’ με τον Χλωρό, αλλά ο Καπάνταης ισοφάρισε στο 23'.Αρχικά ο Τσιμπλίδης και εν συνεχεία ο Καπάνταης σκόραραν για τη Δόξα και τον ΟΦΗ αντιστοίχως, στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου (2-2), ενώ στο 84’ο Ρούσεφ έδωσε το προβάδισμα (3-2) στους Κρητικούς. Παρ’ όλα αυτά, η Δόξα Δράμας των μόλις 12 παικτών στην αποστολή ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και πάλι με τον Τσιμπλίδη.

Μέσα στο παιχνίδι της ανόδου παρέμεινε και ο Λεβαδειακός ο οποίος νίκησε 1-0 τον Διαγόρα στο Δημοτικό Στάδιο της Φυλής με σκόρερ τον Ζουρούδη στο 54’.