Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2011

Διεκόπη φιλικό επειδή..βρίζανε εν χορώ Πιλάβιο, Καλογιάννη!

Φιλική αναμέτρηση μεταξύ Ηλυσιακού και Απόλλωνα έγινε το Σάββατο 29/10 στο γήπεδο του Ζωγράφου και σημασία δεν είχε τόσο το τελικό αποτέλεσμα (εύκολη νίκη του Απολλωνα με 4-0) αλλά τα συνθήματα που φώναζαν οι 300 θεατές εναντίον του Πιλάβιου και του Καλογιάννη που ανάγκασαν το δισιτητή να σφυρίξει κατά πέντε λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του 90λεπτου τη λήξη του ματς!
«Ω Καλογιάννη, οι αγώνες είναι σικέ, γ… ο Πιλάβιος και η ΕΠΑΕ…», φώναζε εν χορώ το γήπεδο..Τα συνθήματα κατά Πιλάβιου και Καλογιάννη είχαν ακουστεί αρχικά λίγο μετά το 60’ και τότε ο ρέφερι είχε διακόψει για λίγα δευτερόλεπτα τον αγώνα κάνοντας συστάσεις για να σταματήσει η εξέδρα και τελικά ο διαιτητής Ζαραβίνος διέκοψε το ματς νωρίτερα κατά 5 λεπτά…