Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2012

Επεισόδια στα Γιαννιτσά μεταξύ οπαδών της Αναγέννησης και της Λάρισας

Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η Αναγέννηση Γιαννιτσών, νικώντας μια πολύ κακή ΑΕΛ με 2-0 στα Γιαννιτσά, με σκόρερ τους Ιορδανίδη και Φελίπε ντε Πάολα.
Ο αγώνας όμως σημαδεύτηκε από σοβαρά επεισόδια μεταξύ των οπαδών της Λάρισας που βρέθηκαν στο Γιαννιτσά για να στηρίξουν την ομάδα τους και οπαδών της Αναγέννησης, που φορούσαν πάντως διακριτικά του ΠΑΟΚ!
Η ένταση άρχισε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα όταν ξεκίνησε πετροπόλεμος μεταξύ των δύο πλευρών, με πλήρη απουσία της αστυνομίας. Οι δύο πλευρές έρχονταν όλο και πιο κοντά, και απειλήθηκαν μάχες σώμα με σώμα, όμως η εμφάνιση της αστυνομίας γύρω στο 30ο λεπτό, απέτρεψε τα χειρότερα. Στις αρχές του β μέρους όμως η ένταση συνεχίστηκε και ο διαιτητής Συμεωνίδης αναγκάστηκε να διακόψει το παιχνίδι για 5 λεπτά! Ευτυχώς οι οπαδοί αποφάσισαν να ηρεμήσουν και να παρακολουθήσουν το παιχνίδι, το οποίο έληξε όπως προείπαμε με νίκη των γηπεδούχων και πολλά νεύρα από τους Λαρισαίους...