Τρίτη 9 Απριλίου 2013

Ποιους παίχτες στοχοποίησε ο Λίνεν μετά την ήττα από τον ΠΑΣ-Βαρύ το κλίμα για τον ίδιον

Πολύ βαρύ είναιπλέον το κλίμα στην ΑΕΚ μετά την ήττα στα Γιάννενα από τον ΠΑΣ με 2-0...η ήττα με κάτω τα χέρια της Ένωσης προκάλεσε ιδιαίτερο εκνευρισμό σε προπονητή, φιλάθλους και παίχτες με τον Λίνεν να τα χώνει ευθέως στους παίχτες του! Στο ημίχρονο του αγώνα, ο Γερμανός φέρεται να τα έχωσε στον Αντώνη Πετρόπουλο, λέγοντάς του πως περιμένει απλά να βάλει γκολ και δεν βοηθά πουθενά αλλού, αλλά και στον Παύλο Μητρόπουλο, κατηγορώντας τον για τα δύο τέρματα του ΠΑΣ! Επίσης τα άκουσαν και οι Κουτρουμπής, Φέτσης και Τσουμάγκας.
Θεωρείται βέβαιο πως αν δεν μεσολαβούσε ο τελικός με τον Πανθρακικό, το μέλλον του Λίνεν στην ΑΕΚ θα διεγράφετο δυσοίωνο...Ακόμα και έτσι πάντως τα ονόματα Κωστένογλου και Μπατίστα παίζουν γερά για αντικατάσταση του Γερμανού τεχνικού...
Παρατίθεται και ένα απόσπασμα από τη συνέντευξη τύπου που ο Λίνεν συνέχισε την επίθεση εναντίον των παιχτών του: «Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως ντρέπομαι για κάποιους παίκτες. Έχουμε πολλά προβλήματα, το ξέρω, αλλά όλοι τα έχουν. Όλοι οι ποδοσφαιριστές έχουν οικονομικά προβλήματα, αλλά κάποιοι τα αφήνουν στην άκρη και παίζουν όπως πρέπει και κάποιοι άλλοι δεν το κάνουν ή δεν μπορούν να το κάνουν. Στο πρώτο ημίχρονο παρατάξαμε μια ενδεκάδα για να σταματήσουμε τον αντίπαλο, αλλά, όσο περνούσε η ώρα, μπορούσαμε όλο και λιγότερο να σταματήσουμε τις επιθέσεις του αντιπάλου, γιατί παίζαμε με επτά παίκτες (!).
Στο δεύτερο ημίχρονο με τις αλλαγές ήμασταν καλύτεροι απ’ ό,τι στο πρώτο ημίχρονο. Επίσης, όμως, δεν είδα 11 παίκτες στο γήπεδο που να δίνουν τα πάντα για την ομάδα, για τους οπαδούς, για την ιστορία, για όλους μας. Είδα παίκτες να τα δίνουν όλα και κάποιους που δεν τα έδιναν όλα. Αυτό είναι μεγάλη ντροπή. Έχουμε ακόμα δύο ματς και δύο ευκαιρίες να σώσουμε την κατηγορία. Θα ξεκινήσουμε από την προσεχή αγωνιστική, αλλά δεν ξέρω με ποια ενδεκάδα», δήλωσε ο Λίνεν μετά το ματς...