Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015

ΑΕΛ:"Ηθοποιοί οι Κερκυραίοι!"

Η ΑΕΛ έχασε από την Κέρκυρα με 0-1 και οι ιθύνοντες των βυσσινί εξέδωσαν ανακοίνωση τη Δευτέρα (7/12) μέσω της οποίας επιτέθηκαν στον προπονητή και τους παίκτες της Κέρκυρας για τις καθυστερήσεις που έκαναν στο παιχνίδι. Επίσης στράφηκαν και κατά του διαιτητή Ευαγγέλου (Αθηνών) για τον οποίο σημείωσαν πως δεν έκανε κάποιο λάθος, αλλά δεν άφησε το παιχνίδι να εξελιχθεί.
Αναλυτικά:
«Δυστυχώς για άλλη μια φορά προπονητής, τον συμπαθούμε σαν άνθρωπο, δε σεβάστηκε τον κόσμο μας, δε σεβάστηκε το πραγματικό ποδόσφαιρο, παρά το ότι ζει από αυτό, και αφού από το πρώτο λεπτό του αγώνα έδωσε εντολή στον τερματοφύλακα της ομάδας που προπονεί, άλλωστε κι αυτός τερματοφύλακας ήταν, να αρχίσει τις προκλητικές καθυστερήσεις, στο τέλος προκάλεσε όλη την Ελλάδα δηλώνοντας ότι για τα 13 λεπτά στα οποία παίχτηκε πραγματικό ποδόσφαιρο στο 2ο ημίχρονο, δεν οφείλονταν στους ηθοποιούς παίκτες του, οι οποίοι δυστυχώς όλοι από μια φορά τουλάχιστον προσποιήθηκαν τους τραυματισμένους και διέκοπταν από 2-3 λεπτά τον αγώνα, πρωταγωνιστής αυτών ο γυρολόγος πρώην ποδοσφαιριστής Σουάνης, αλλά στο σκληρό παιχνίδι των παικτών μας.
Για άλλη μια φορά, αρνητικός πρωταγωνιστής ο διαιτητής Ευαγγέλου, ο οποίος μπορεί να μην έκανε κανένα διαιτητικό λάθος, άλλωστε είναι ζήτημα να παίχτηκε μισή ώρα πραγματικό ποδόσφαιρο από τα 90, αλλά συνεχώς διέκοπτε το παιχνίδι για 2-3 λεπτά για να παρασχεθούν στους δήθεν τραυματισμένους οι πρώτες βοήθειες και συνεχώς καλούσε τους γιατρούς και μασέρ, λες και επρόκειτο για κάποιο σοβαρό τραυματισμό.».