Τετάρτη 4 Ιουλίου 2012

Αγκαλιά με την άνοδο η Νίκη Βόλου!

Το γκολ του Στουρνάρα στο '94...ξεσήκωσε το Βόλο από τους πανηγυρισμούς, καθώς η Νίκη Βόλου πέτυχε σπουδαίο διπλό με 1-2 μέσα στον Πύργο, και βρίσκεται πια μόλις ένα βαθμό από την άνοδο στη Β Εθνική!
Η νίκη της βολιώτικης ομάδας αποκτά ξεχωριστή αξία αν αναλογιστεί κανείς ότι έγινε μέσα στο "φλεγόμενο"στάδιο του Πύργου, αφήνοντας εκτός νυμφώνος τον Πανηλειακό και μάλιστα με νίκη από ανατροπή!Ο Λαζαρίδης στο '61, ισοφάρισε το γκολ του Τσετιροκλή από το πρώτο ημίχρονο, και το γκολ του Στουρνάρα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων..απογείωσε την ομάδα του Βόλου και τους οπαδούς της.
Στο άλλο παιχνίδι της αγωνιστικής ο Οικονόμος κέρδισε σχετικα εύκολα με 2-0 τη Ζάκυνθο με δύο γκολ του Καραγιάννη, και πάει στο Βόλο να τα παίξει"όλα για όλα..."

Το παιχνίδι Νίκη Νόλου-Οικονόμος Τσαριτσάνης λοιπόν την ερχόμενη 6η και τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ, θα κρίνει την άνοδο, καθώς οι Βολιώτες ανεβαίνουν και με Χ, ενώ οι Λαρισαίοι θέλουν να αποδράσουν με το διπλό για να πανηγυρίσουν αυτοί την άνοδο στη Football League...